تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) چیست؟؟

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) چیست؟؟

تاریخ:دوشنبه 12 شهریور 1397- 09:44 ق.ظ

 

بر اساس ماده 5 دستورالعمل اجرایی آئین نامه حمل و نقل دانش آموزان بشماره 54901 مورخ 97/4/3  ابلاغ شده توسط وزارت کشور ، سامانه پایش ناوگان دانش آموزی راه اندازی گردید. 

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد با اجرای این سامانه وحدت رویه ای در ارائه خدمات دانش اموزی ایجاد شده و قوانین و مقررات نیز در این حوزه اجرا می شود.

از دیگرمزایای این سامانه می توان به افزایش و بهبود کیفیت خدمات برای امنیت دانش آموزان و آسودگی خاطر والدین آنها اشاره کرد.
با اجرای سامانه سپند ناوگان حمل ونقل دانش آموزی دارای هویتی متمایز از دیگر سامانه های حمل ونقلی می گردد.
استفاده از امکانات تلفن همراه به منظور رصد و پایش سفر دانش اموزی و مسیر طی شده، ثبت راننده و شرکتهای حمل و نقلی و نحوه تخصیص سرویس مدارس به آنان از نقاط قوت این سامانه می باشد.

به طور کلی سامانه مذکور در راستای تحقق حقوق شهروندی و توجه بیشتر به آینده سازان این مرز و بوم با رویکرد امنیت محور و شایسته ی دانش آموز ایرانی ایجاد گردیده است.

در این سامانه تلاش شده با تاکید بر ارائه خدمات با کیفیت در حوزه سرویس هوشمند مدارس ، نگاهی ویژه به این نوع از حمل و نقل درون شهری شده و بخشی از نابسامانی های موجود را کاهش دهد.

به طور قطع با ایجاد هماهنگی های لازم از سوی شرکتهای حمل و نقل دانش آموزی ، وزارت آموزش و پرورش ، پلیس راهور و شهرداری ها ( سازمانهای حمل و نقل بار و مسافر و سازمانهای تاکسیرانی و اتوبوسرانی ) در آینده این نوع از حمل و نقل چشم انداز روشنی پیش رو خواهد بود.

لازم به ذکر است هم اکنون سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد با فراخوانهای لازم و برگزاری جلسات و کلاسهای آموزشی در جهت اجرای این طرح به شکل مطلوب بوده و آموزشهای لازم به رانندگان حوزه حمل و نقل سرویس مدارس جهت ثبت نام در سامانه مذکور را ارائه نموده است.

راهنمای سامانه سپند PDF

**

***

***

***

***


اخبار مرتبط :

فراخوان رانندگان سرویس مدارس و آموزش های لازم برای ثبت نام در سامانه سپند