تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - سرویس مدارس فقط از طریق سامانه سپند

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

سرویس مدارس فقط از طریق سامانه سپند

تاریخ:دوشنبه 5 شهریور 1397- 08:28 ق.ظ

 

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش: شرکت های فعال در حمل و نقل دانش آموزان و دانش آموزان برای استفاده از سرویس مدارس باید از طریق سامانه سپند ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور، مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت:دستورالعمل سرویس مدارس اصلاح و براساس وظایف ذاتی هر دستگاهی تقسیم کار شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش به عنوان کارفرما و شهرداری و وزارت راه به عنوان پیمانکار در دستورالعمل جدید تعریف شده‌اند و آموزش‌ و پرورش با نگاه تربیتی بحث نظارت را دنبال می کند. و افزود: در دستورالعمل جدید برای نظارت و فعالیت‌های فرهنگی در سرویس مدارس منابع لازم پیش‌بینی شده است.

 عباسپور با اشاره به راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) گفت: استفاده از این سامانه سال گذشته به صورت آزمایشی در قزوین اجرا شده است.

این مسئول آموزش و پرورش افزود: شرکت هایی که در حوزه حمل و نقل دانش آموزان فعالیت دارند و دانش آموزان باید در این سامانه ثبت نام کنند و همه کارها از طریق این سامانه انجام می پذیرد.

عباسپور گفت: در دستور العمل ها جایی برای آزادبرها تعریف نشده است و فقط شرکت ها می توانند ثبت نام کنند.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: یکی از دلایل راه اندزای این سامانه بحث قیمت گذاری بود که الان این مهم را شوراهای شهر انجام می دهند.

عباسپور گفت: هم آموزش و پرورش و هم اولیا از طریق همین سامانه بخشی از نظارت را انجام می دهند و به صورت میدانی هم نظارت می شود.

عباسپور همچنین با بیان این که ما خودروی استانداردی خاص دانش آموزان با ویژگی های مشخص و رنگ مشخص نداریم گفت: پیشنهاد کردیم طراحی و تهیه چنین خودروی ایمن و مشخصی جزو اولویت های دستورالعمل باشد

خانم حصاری مدیرکل حمل و نقل سازمان های شهرداری گفت: استاندارد جدیدی درباره خودروهای سرویس ها تعریف نکرده ایم و استانداردها را منطبق با شورای عالی ترافیک  قرارداده ایم.

حصاری افزود: اولویت ما هم در استفاده از ناوگان عمومی و تاکسیرانی است و کمبود خودرو هم مطرح نیست و مشکلی از این بابت وجود ندارد

مدیرکل حمل و نقل سازمان های شهرداری گفت: درباره خودروهای استاندارد و مشخص هم کارهای مطالعاتی شده و حتی مذاکراتی هم شده است اما این موضوع هزینه حمل و نقل دانش آموزان را بالا می برد و تنها برخی از اولیا و مدارس از عهده آن برخواهند آمد.

حصاری بحث نظارت را مهم دانست و گفت: تا پلیس راهنمایی و رانندگی بر کار رانندگان و سرویس ها نظارت دقیق و جدی نداشته باشد همه تلاش های ما بی نتیجه خواهد بود .

لطفا جهت دیدن این گفتگوی خبری اینجا کلید نمایید.

منبع خبر : پورتال اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور