تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - با بازنگری در دستورالعمل سرویس مدارس، مسئولیت این كار به شركت های دارای مجوز سپرده شد.

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

با بازنگری در دستورالعمل سرویس مدارس، مسئولیت این كار به شركت های دارای مجوز سپرده شد.

تاریخ:پنجشنبه 4 مرداد 1397- 08:59 ق.ظ

 

مرضیه حضاری با حضور در برنامه روی خط خبر گفت: در دستورالعمل جدید، مسئولیت سرویس‌ مدارس به شرکت‌های حمل و نقل که از شهرداری‌ یا سازمان‌ راهداری مجوز گرفته اند واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد ، مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها دراین باره توضیح داد حسب قوانین موجود، مدیریت و نظارت بر جابه جایی مسافران بر عهده شهرداری است و با توجه به رویکرد شرکت محوری، شهرداری­ها شرکت­ هایی را که در اساسنامه آنها به جابه جایی مسافر اشاره شده و توانسته­اند شرایط لازم را احراز نمایند مسئول حمل ونقل مسافران قرار می دهند و از طرفی اگر این شرکتها بتوانند شرایط ویژه ای را که برای حمل ونقل دانش آموزی تعیین شده بدست آورند می توانند در این بخش نیز با اخذ مجوز از شهرداریها فعالیت نمایند.

 در این دستور العمل مسئولیت‌ بر عهده شرکت است و اگر راننده‌ ای با مشکل مواجه شود، شرکت باید راننده دیگری را جایگزین کند.

حصاری همچنین به  استفاده از مراقب در سرویس مدارس مقطع دبستان در ون ، مینی بوس و  اتوبوس اشاره کرد.

حصاری از آغاز بکار سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش آموزی (سپند) از اواسط مرداد خبر داد و گفت: این سامانه سال گذشته، آزمایشی در استان قزوین بهره برداری شد که از امسال سراسری می شود.

در سامانه (سپند) مشخصات راننده و شرکت‌های حمل و نقلی، و نحوه تخصیص سرویس به آنان ، مسیر دانش آموزان و دیگر اطلاعات لازم ثبت می شود.

کارگروهی متشکل از شهرداری، آموزش و پرورش ( انجمن اولیا و مربیان )و راه و شهرسازی علاوه بر مدیریت ونظارت بر عملکرد اجرایی حمل ونقل دانش آموزی در سامانه ، بروز رسانی آن را نیز برعهده  دارند.

منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور