تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - برگزاری دوره آموزشی سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

برگزاری دوره آموزشی سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی

تاریخ:یکشنبه 17 تیر 1397- 08:30 ق.ظ

 

کارگاه آموزشی ویژه سرویس مدارس در راستای تبیین شرح وظایف سازمان های تاکسیرانی در مجموعه فرهنگی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسییرانی شهرداری ملارد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، به دنبال ابلاغ دستورالعمل جدید حمل ونقل دانش آموزی و تأکید آن بر استفاده از سامانه‌های بر خط در ارائه خدمات با کیفیت و ایمن در این بخش، اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به عنوان مجری پیاده سازی این تکلیف برگزاری دوره آموزشی مورد نیاز را در دستور کار خود قرار داده است. در ماده 5 دستورالعمل مذکور، فرآیند اجرایی حمل و نقل دانش آموزی را بر مبنای استفاده از سیستم های نوین و بر خط قرار داده است. در این خصوص اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به نمایندگی از جانب وزارت کشور و با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به ایجاد سامانه‌ای تحت عنوان سامانه پایش حمل ونقل دانش آموزی اقدام نموده است.

در همین خصوص کارگاه آموزشی ویژه سرویس مدارس در راستای تبیین شرح وظایف سازمان های تاکسیرانی روز شنبه شانزدهم تیرماه در مجموعه فرهنگی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران برگزار شد که کارشناس و نماینده  سازمان تاکسیرانی ملارد نیز در این کارگاه حضور بهم رساند.

در این کارگاه آموزشی که با حضور کارشناسان سازمان های تاکسیرانی سراسر کشور برگزار شد، علاوه بر آموزش نرم افزار سپند (سامانه پیمایش ناوگان دانش آموزی)، مواردی از قبیل آیین نامه سرویس مدارس، رعایت استانداردهای ظرفیت خودرو، عدم سرویس دهی به بیش از دو مدرسه و موضوعات مالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، ضمن خوش آمد گویی به مدعوین و میهمانان درخصوص اهمیت جابه جایی دانش آموزان و نقش کلیدی شهرداریها در این حوزه مهم صحبت کردند و درباره تعامل و همکاری میان عوامل اجرایی طرح و لزوم مدیریت و نظارت شهرداریها در اجرای صحیح این دستور العمل مواردی را مطرح کردند. ضامنی درخصوص سامانه و اپلیکیشنی که دراین باره طراحی و تهیه شده توضیحاتی را به حاضرین ارائه داد و ابراز امیدواری کرد بتوان با استفاده از تکنولوژی های نوین و بر خط، حمل و نقل دانش آموزی را با کیفیت تر و امن‌تر از گذشته کرد.