تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - ثبت نام جایگزینی تاكسی های فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

ثبت نام جایگزینی تاكسی های فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد

تاریخ:چهارشنبه 21 تیر 1396- 09:51 ق.ظ

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد ثبت نام تاکسی های فرسوده مدل 1386 در دفاتر پیشخوان آغاز شد.

مرتضی ضامنی سرپرست اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی 90 هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه 1394 امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال 1385 فراهم شده بود.

وی ادامه داد: در این راستا از 135 هزار و 399 دستگاه تاکسی فرسوده در کشور تاکنون 51 هزار و 247 دستگاه آن نوسازی شده است.

ضامنی گفت: همچنین حدود 30 هزار دستگاه تاکسی دیگر نیز برای نوسازی ثبت نام و در حال طی فرآیند اجرای طرح به منظور نوسازی تاکسی فرسوده خود هستند.

وی تصریح کرد: با اضافه شدن تاکسی های ساخت 1386 به جرگه ناوگان فرسوده، 52 هزار و 262 دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلان شهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد ،مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی دیگر فراهم آورد.

وی تاکید کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام کنند.

ضامنی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل تسهیلات 200میلیون ریالی با نرخ 16 درصدی با بازپرداخت در اقساط 48 ماهه دریافت کنند.

وی ادامه داد: این افراد 5 میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و 500 هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: برخی از رانندگان واجد شرایط دریافت تاکسی های نو که برای تامین آورده خود که حدود 6تا 7 میلیون تومان است مشکل دارند با هماهنگی های انجام شده سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و پست بانک و با معرفی اتحادیه تاکسیرانی این افراد می توانند از تسهیلات 3میلیون تومانی قرض الحسنه با تضامین ساده با بازپرداخت 3 ساله استفاده کنند
.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور خاطر نشان کرد:خودروهای جایگزین، شامل سمند EF7 و پژو 405 GLX مجهز به مخزن CNG است.

تاکسیداران ملاردی و مشمول طرح میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد امور اداری سازمان و مسئول نوسازی آقای کوثر غلامی تماس حاصل نمایند. تلفن تماس : 02165105044


*****