تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - در تاکسی با موبایل صحبت نکنیم...

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

در تاکسی با موبایل صحبت نکنیم...

تاریخ:یکشنبه 26 دی 1395- 10:39 ق.ظ

 

اگر در تاکسی هستیم بهتر است مکالمه تلفنی خود را به خارج از تاکسی منتقل کنیم. مکالمات تلفنی ما برای راننده و مسافران تاکسی آزاردهنده است ...


گرچه در طول این سالیان و استفاده‌ مکرر از تاکسی، تمامی این قوانین و قواعد را از بر شده‌اید اما یادآوری دوباره آنها می‌تواند برایتان مفید باشد و کمک کند که یک سفر درون شهری خوبی را با تاکسی داشته باشید. یکی از معضلات مهمی که امروز با آن روبرو هستیم، استفاده از موبایل در وسایل حمل و نقل عمومی به خصوص تاکسی است. بسیاری از ما به محض ورود به تاکسی تلفن همراه خود را بیرون می آوریم و به صحبت کردن و یا بازی با گوشی های خود می پردازیم غافل از اینکه با این کار موجب آزار دیگران و حواس پرتی راننده می شویم.

شاید بگویید تماس خیلی ضروری است و نمی‌شود رد تماس کرد اما در کل، بهتر است به هیچ وجه در تاکسی با موبایل صحبت نکنید. بعضی از افراد در تاکسی دلتنگ می‌شوند و یاد دوستان قدیمی خودشان می‌افتند و سریع تماس می‌گیرند اما این کار چندان درستی نیست. چون هم حواس راننده را پرت می‌کند و هم باعث می‌شود که بغل دستی‌های شما (در صورتی که عقب نشسته باشید و حتی جلو،‌ فرقی نمی‌کند) اذیت شوند.

اگر با ما تماس گرفتند می توانیم تماس تلفنی را به بعد از پیاده شدن از تاکسی موکول کنیم یا اینکه در پاسخی کوتاه بگوییم که در تاکسی هستیم یا اینکه حداقل مکالمه موبایلی خود را حداقلی کنیم و با صدای آرام صحبت کنیم و البته با سایرین نیز عذرخواهی داشته باشیم.

علاوه بر آنچه درمورد صحبت کردن با تلفن همراه گفته شد، یکی از مسایل آزار دهنده دیگر مربوط به نور ساطع شده از تلفن همراه در شب است. بسیاری از ما عادت داریم به محض ورود به تاکسی با تلفن همراه خود بازی کرده و یا وارد شبکه های اجتماعی شویم. زمانی که شب هنگام فضای درون تاکسی تاریک است نور ساطعه از گوشی شما می تواند بسیار آزار دهنده بود و چشم بقیه را ناراحت کند.

سعی کنید همیشه تلفن همراه خود را در تاکسی وسایل نقلیه عمومی خاموش کنید و یا حداقل آنها را بروی منشی تلفنی و یا حالت ویبره (سیستم لرزاننده) قرار دهید.

نکته نهایی این که رانندگان محترم، در حـین رانندگی ابـتـدا در مـحـل مـناسبی پارک نموده سپـس از تـلفن همراه خود استفاده کنید. چنانچه قادر به چـنـیـن کـاری نمی بـــاشید، حداقل از هندز فری استفاده نمایید.